Solvent bazlı, metal ve paslı yüzey üzerine doğrudan uygulanabilen, yayılması yüksek, homojen film bırakan düz son kat boyasıdır. Kaba pası alınmış paslı yüzeyler üzerine, astar ve arakat gerektirmeksizin doğrudan uygulamaya elverişlidir. Astar ve son kat olarak korozyona karşı etkilidir. Çok güçlü güneş ışığı, yüksek nem ve sıcaklık değişimleri gibi zorlu iklim koşullarına karşı dirençlidir. Metal yüzeylere mükemmel yapışır ve hızlı kurur.

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulanacak yüzeyler kir ve yağdan temizlenmeli, kabarmış paslar spatula, tel fırça veya kalın iri dişli bir zımpara ile alınmalı ve yüzey tiner ile silinmelidir. Paslı yüzeylere doğrudan iki kat halinde uygulanır. Katlar arası 1/2 - 5 saat beklenmeli, eğer bu süre kaçırılırsa 30 gün kemikleşme süresi beklenerek ikinci kat uygulanmalıdır.

İnceltme / Karışım Oranı
Kullanıma hazırdır. Fırça için inceltme gerekirse maksimum %5 Poli HRM Tiner ile pistole tabanca için ise %20 Poli HRM Tiner ile inceltilmelidir.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan
Tek katta 8- 10 m²/L.

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
20°C'de dokunma kurumasını 30 dakikada, sert kurumasını 24 saatte tamamlar.

önerilen uygulama Önerilen Uygulama Aparatları
Rulo, fırça ve pistole tabanca.

Ambalaj
0,7 L - 2,5 L

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.