Özel Amaçlı Ürün

Polisan Su İzolasyon Malzemeleri

Duvar, temel ve çatı gibi yüzeylere suyun sızması halinde binanın ömrü kısalabilir. Su izolasyon malzemesi kullanımı ile binalarda bu sorunun yaşanmasının önüne geçmek mümkündür. Polisan tarafından üretilen su geçirmez izolasyon malzemesi kullanılması ile birlikte binaların ömrü uzatılabilir.

Yapının içinde su sızıntılarının olması gibi aynı zamanda nem ve küf oluşumu da son derece zararlıdır. Bundan dolayı su izolasyon malzemesi binaların inşaatında mutlaka kullanılması gereken malzemeler arasında yer alır. Zamanla aşınması ve yıpranması durumunda ise yaşanan yalıtım sorunlarından kurtulmak için tamiri yapılmalıdır.

Polisan tarafından geliştirilen su yalıtım malzemeleri ile tamir ve yenilenme de kolay şekilde yapılabilir. Yüksek dirençli olan yalıtım malzemeleri iç mekanlarda olduğu gibi dış mekanlarda da güvenle kullanılır. Su izolasyon malzemelerinde şu özellikler olması halinde güvenle kullanılabilir ve alınan sonuçtan emin olunabilir:

  • Yüksek tutunum sağlamalıdır ve zamanla yüzeyden ayrılmamalıdır.
  • Homojen yayılım sağlamalı ve tüm yüzeyi kaplamalıdır.
  • UV ışınları, yoğun yağış gibi nem ve rutubete karşı da yalıtım sağlamalıdır.
  • Hafif yapılı olmalıdır ve binaya yük getirmemelidir.
  • Uygulanması kolay olmalıdır.

Tüm bu özellikler Polisan’ın geliştirdiği su yalıtım boyalarında bulunur.

Çatı İzolasyon Boyası

Çatı izolasyon boyası binalarda su ile en çok temas eden yer olan çatılarda maksimum izolasyon sağlar. Çatı yalıtım boyası kullanımı sayesinde çatıların estetik görünüm elde edilebilir. Su yalıtımı da sağlanabilir. Bu şekilde binanın çatıdan su almasının önüne geçilebilir. Sürekli olarak güneş ışınlarına maruz kalmasına rağmen kesinlikle sararma yapmaz. Rengini uzun yıllar boyunca korur. Uygulaması kolaydır. Boyayı kendiniz yapabilir ve işçilik maliyetinden kurtulabilirsiniz.

Polisan tarafından geliştirilen su geçirmez çatı boyası şu özelliklere sahiptir:

  • Su bazlı silikonludur.
  • Akrilik esaslı izolasyon malzemesidir.
  • Çatı boyanmasında olduğu gibi bodrum, garaj, havuz ve temellerde de güvenle kullanılmaya uygundur.
  • Sararmaz.
  • Esnek yapılıdır çatlama yapmaz.

Su geçirmez çatı boyası kullanım öncesinde yüzey temizlenerek kirden ve tozdan arındırılmalıdır. Yüzeyin temizlenmesi sonrasında çapraz katlar şeklinde iki kat olarak uygulanması gerekir. İkinci kat uygulanmadan önce ilk katın kuruması için 24 saat beklenmesi gerekir. Kullanıma hazırdır, inceltilmesi gerekmez. Çatı izolasyon boyası ile birlikte dış cephe boya ihtiyaçlarınızı karşılamak için ürünlerimizi inceleyebilirsiniz.

Yol Çizgi Boyası

Asfalt yollarda trafiğin düzenli olması için işaretlemeler yapılması gerekir. Trafiğin yoğun olduğu yerlerde işaretlemelerin zamanla silinmemesi için Polisan tarafından üretilen yol çizgi boyası kullanılması gerekir. Bu üretilen yol çizgi boyaları beyaz ve sarı renkte satışa sunulur. Bu renkler standarttır ve asfalt yolların boyanmasında güvenle kullanılabilir.

Polisan yol çizgi boyası sentetik reçine esaslıdır. Solvent bazlı soğuk yol boyası olarak üretilir. Yüksek yapışma özelliği bulunur ve boyanma sonrası yüzeyi bırakması gibi sorunlar ortaya çıkmaz. UV ışınlarına ve ağır atmosfer şartlarına dayanıklıdır, sararmaz, solmaz ve silinmez.

Asfalt boyası mat görünümlü olarak üretilir, bu şekilde sürücülerin gözünü almaz ve trafikte kazaların ortaya çıkmasına neden olmaz. Kullanıma hazırdır inceltilmesine gerek bulunmaz. Uygulama öncesinde yüzeyin tozdan ve kirden arındırılması gerekir. Boy a rulo ile sürülür ve boyanın tam rengini alması ve yüzeyi kaplaması için rulo iki kat şeklinde sürülmelidir. Polisan su yalıtım malzemeleri, çatı boyaları ve yol çizgi boyalarının kalitesi ile dikkatleri çeker.

Devamını Oku

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.