Boya

Endüstriyel Boya Grubu

Endüstriyel boya, endüstrinin hemen her alanında kullanılan ürünler arasında yer alır. Bu tür boyaların diğer boyalardan farkı, hızlı kuruması ve yüksek dayanıklılık sunmasıdır. Sanayide hız son derece önemlidir. Bundan dolayı da ürünler hızlı kuruma özelliğine sahip olarak seri üretim yapılmasına katkı sağlar. Yapışma düzeyi yüksek olan bu boyalar yüzeye tam olarak tutunur. Aşınmaz ve ürünün dekoratif görünmesi mümkün olur.

Epoksi boya çeşitleri ile aynı zamanda yalıtım sağlanır. Hijyenin önemli olduğu yüzeylerde epoksi boyalar ve antibakteriyel boya ile istenen verim elde edilir. Kapatıcılıkları üst düzeydedir. Bu şekilde de üst üste çok sayıda kat olacak şekilde boya yapılmasına gerek bulunmaz. Sanayide olduğu gibi aynı zamanda asfaltların boyanmasında, yol çizgisi yapılmasında kullanılan ve daha pek çok amaçla üretilen endüstriyel boyalar bulunur.

Oldukça geniş kullanım alanı bulunan boyalar ile ürünlerin değeri artırılabilir. Aynı zamanda seri üretim yapılan fabrikalarda hızın istenen düzeyde olması sağlanabilir. Uygulandığı yüzeye ve ürüne değer katan bu boyalar; iç ve dış yüzeylerde paslanmaya, korozyona karşı yüksek koruma sağlaması ile dikkat çekmektedir.

Endüstriyel Boya Çeşitleri

Endüstriyel boya çeşitleri farklı türlerde bulunur. Bu şekilde siz de bu ürünler arasından ihtiyacınız olanı kolayca seçerek kullanabilirsiniz. Rapid boya, endüstriyel boya çeşitleri arasında yer alır. Dayanıklı, yüksek yapışma kabiliyetine sahip, dekoratif endüstriyel boya çeşitleri marka Polisan tarafından kaliteden ödün vermeden üretilir. Metal yüzeylerde güvenle kullanılır.

Poliüretan boya metal ve ahşap yüzeyler için tercih edilebilir. Parlak ve yarı mat olarak çeşitlere ayrılır. Ürünün ve kullanılacağı yüzeyin özelliklerine bağlı olarak seçimler yapılır. Profesyonel kullanım için özel olarak üretilen fırın boya ve diğer endüstriyel boyalar bu alanda deneyimli ustalar tarafından tercih edilmektedir. Üstelik püskürtme işlemini yapan tabancalar ile boyama işlemi kolayca yapılır. Yol çizgi boyası gibi boyalar hızlı kuruma özelliği ile dikkat çekmektedir. Asfalt üzerinde yol çizgilerinin yapılmasında kullanılan bu boya, uygulandıktan sonra kısa sürede kurur ve yol kullanıma açılır.

Endüstriyel Boyaların Kullanım Alanları Nerelerdir?

Endüstride ürün çeşitliliği çok fazladır. Bu çeşitliliğe bağlı olarak da endüstriyel boya kullanım alanları oldukça geniştir. Ürünün cinsine bağlı olarak parlak ya da mat olan endüstriyel boyalar içinden seçimler yapılabilir. Polisan tarafından üretilen bu kaliteli boya çeşidi; metal, ahşap, galvanizli, asfalt, çelik, alüminyum gibi birbirinden farklı malzemelerin ve yüzeylerin üzerinde kullanılır.

Endüstriyel boyaların kullanıldığı alanlar arasında şunlar öne çıkar:

  • Makine parçaları
  • Otomobil parçaları
  • Varil, vana, çelik dolap, masa
  • İş makineleri ve bu makinelerin parçaları
  • Asfalt boyama ve yol çizgisi yapılması
  • Ev, bahçe, aletleri
  • Tarım aletleri
  • Elektronik aletler
  • Trafo ve elektronik cihazlar
  • İnşaat makineleri, inşaatlarda kullanılan malzemeler ve aletler
Endüstriyel Boya Fiyatları

Epoksi boya fiyatları konusunda en kaliteli ve ekonomik çözümleri Polisan sunar. Endüstride kullanılan boyalar reçine esaslı ve yüksek yapışma özelliğine sahip olmalıdır. Bu özelliklere sahip olan endüstri boyası almak istediğinizde Polisan ürünlerinin kalitesi beklentilerinizi karşılamaktadır. Polisan tarafından kaliteli olarak sunulan endüstri boyalarını kullanarak ürünlerinizin değerinin artmasını sağlayabilirsiniz.

Kaliteli endüstriyel boyaları tercih ettiğiniz takdirde peş peşe boyama yapılmasına gerek kalmayacaktır. Aksine tek kat ya da en fazla iki kat olarak boya yapılması yeterli olacaktır. Bu şekilde üretim için harcanan zaman azaltılarak zamandan ve işçilikten tasarruf edilmesi mümkün olur. Polisan’ın üretimini yaptığı boyaları kullanarak ürünlerinize değer katabilirsiniz.

Fırın boya fiyatları ekonomik ve kalitenin bir arada olması amaçlandığında Polisan sektörde öne çıkmayı başarmaktadır. Yüksek performanslı olan ürün arayışınıza Polisan ürünleri son verir. Performansı yüksek ürünleri sunar. Endüstriyel boyaların altına aynı şekilde astar uygulanması gerekir.

Ekonomik fiyatlarla üstün kalitede boya alarak markanızın değerine değer katabilirsiniz. Dayanıklı, kaliteli ve dekoratif ürünleri endüstriyel boya ile elde etmek mümkündür. Ürünleri kullanmadan önce kullanma talimatlarını okuyabilir ve bu talimatlara göre işlemleri gerçekleştirerek daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Devamını Oku

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.