Su Yalıtım

Su Yalıtım Malzemeleri

Su yalıtım malzemeleri binaların ömrünü uzatmak, dayanıklı olmasını sağlamak amacıyla kullanılır. Bu malzemelerin kullanılmasıyla birlikte yağmur, dolu, kar gibi yağışlar olduğunda binanın içine girmez ve duvarlarına çatısına nüfus etmesi mümkün olmaz. Suyun binanın temeline, duvarlarına, çatısına nüfus etmesi ömrünü kısaltır ve dayanıklılığını düşürür. Böyle sıkıntılar ile karşılaşılmaması için yalıtıma önem verilir.

Binanın temeli, havuz, çatı, banyo, mutfak, tuvalet gibi yerlerde su yalıtımının yapılması gerekir. Doğru malzeme seçildiği takdirde yapılan yalıtımdan maksimum düzeyde verim alınır. Su izolasyon malzemesi dış duvarlara da uygulanmalıdır. Bu şekilde duvarların sudan, nemden etkilenmemesi sağlanır.

Çatı Yalıtım Malzemeleri

Binaların yağışlar ile en fazla temas eden bölümleri çatılarıdır. Çatı yalıtım malzemeleri Polisan tarafından kaliteli olarak üretilir. Yalıtım öncesi zemin doğru şekilde hazırlandığında ve yalıtım malzemesi doğru uygulandığında binanın çatısından su almasının önüne geçilir. Bina çatısından su almaz; nem, rutubet ve küf oluşumunun önüne geçilir.

Polisan çatı elyaflı çatılarda kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Su bazlı, akrilik esaslı olarak tasarlanmış izolasyon malzemesidir. Çatılarda olduğu gibi aynı zamanda bodrum duvarlarında, havuzlarda, temellerde su yalıtımının yapılması gereken bütün yüzeylerde kullanılabilir. Esnek yapısı ile çatlama yapmadan güvenle kullanılabilir. Yalıtımın uzun yıllar kalıcı olmasını sağlar.

Su Yalıtım Malzemesi Çeşitleri

Su yalıtımının yapılacağı alanlara bağlı olarak kullanılan farklı malzeme çeşitleri bulunur. Yüzeyin su ile temasının şiddetine bağlı olarak uygun malzemenin seçilerek kullanılması gerekir. Su geçirmez izolasyon malzemesi seçiminde mutlaka yüksek dayanıklılık aranması gerekir. Şiddetli yağışlardan olduğu gibi aynı zamanda UV ışıklarından ve yüksek sıcaklıklardan da etkilenmemelidir. Polisan tarafından uzun yıllar yıpranmayan, yenilenmesi gerekmeyen yalıtım yapılabilir. Su yalıtım malzemesi çeşitleri arasında şunlar yer alır:

  • Likit Membran: Çatı, teras, havuz ve bütün su geçirgenliğinin olmaması istenen yüzeylerde likit membran kullanılabilir. Tek bileşenli, kauçuk esaslı farklı katkı maddeleri içermeyen yapısı ile binaya yük getirmez. Uygulanmasının hemen ardından içinde bulunan solvent buharlaşır ve yüzeye tam olarak yapışır su ve neme karşı izolasyon sağlar.
  • Su Yalıtım Harcı: Binaların yağıştan, nemden etkilenmemesi amacıyla su yalıtım harcı kullanılır. UV dayanıklılığı yüksek, elastik bir yapıya sahiptir. Akrilik, dispersiyon esaslı tek komponentli yapıdadır.
  • Çimento Esaslı Su Yalıtımı: Su yalıtımının yapılması gereken yerlerde çimento esaslı su yalıtımı malzemesi kullanılır. Polimer esaslı ve su itici özelliği ile dikkat çeker. Temel, garaj ve diğer ıslak zeminlerde de kullanılır.
Teras Su Yalıtım Malzemeleri Fiyatları

Teraslar su ile yüksek teması olan yüzeylerdir. Bundan dolayı da su yalıtımının mutlaka titiz şekilde yapılması gerekir. Uygun yalıtım malzemesi kullanılması ile teraslarda su yalıtımı maksimum düzeyde sağlanabilir. Polisan tarafından üretilen kaliteli yalıtım malzemeleri ile teraslar başta olmak üzere bütün ıslak zeminlerde yalıtım kolayca sağlanabilir.

Teras su yalıtım malzemeleri teraslarda, çatılarda, temellerde güvenle kullanılır. Beton yüzeylere olduğu gibi ahşap yüzeylere de uygulanabilir. Yapışma gücü yüksektir zemini tam olarak kavrar. Aynı zamanda esnek yapısı ile çatlama yapmaz. Uygulanarak kuruduktan sonra üzerinde yürünebilir. Yaya trafiğinden etkilenmez.

Teras su yalıtım malzemeleri fiyatları ekonomik olarak belirlenir. Binaların yağış ve su alması dayanıklılığını azaltır. Bundan dolayı kaliteli su yalı tım malzemeleri kullanılması ve binanın sudan, nemden korunması gerekir. Ekonomik fiyatlı aynı zamanda üstün kalitede olan su yalıtım malzemeleri kullanılmalıdır. Kaliteli yalıtım malzemesi kullanılması aynı zamanda binanın değerinin de artmasını sağlar. Su yalıtım malzemelerin de ihtiyacınız olabilecek diğer ürünleri Özel amaçlı ürün kategorimizden bulabilirsiniz.

Devamını Oku

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.