Astar

Endüstriyel Astar Boyaları

Endüstriyel astar, endüstride kullanılan her türlü malzemenin boyanmadan önce astarlanması için kullanılır. Bu ürün boyanın malzemeye tam tutunmasını sağlar. Boyanın ve malzemenin ömrünün uzamasında etkilidir. Metal olan yüzeylerde paslanma, korozyon oluşumunu önler. Profesyonel kullanım için uygundur. Sanayide, tarımda kullanılan malzemelerin yoğun kullanım ile kısa sürede aşınmasının önüne astarlanarak geçilebilir.

Ahşap astarı da yine aynı şekilde sanayide, tarımda kullanılan ahşap malzemelerin boyanması öncesinde uygulanan bir malzemedir. Üzerine uygun boya ile uygulandığı takdirde ürünün tekrar boyanmasına gerek kalmaz. Polisan tarafından üretilen epoksi astar hızlı koruma özelliğine sahiptir. Bu şekilde astar ürünlerinin kullanılması ile zamandan tasarruf edilebilmektedir. Uygulamanın kolay olması ile zamandan olduğu gibi işçilikten de tasarruf etmek için Polisan ürünleri tercih edilebilir.

Makine aksamları, parçaları, tarım aletleri, otomobil parçaları, ahşap mobilya, dolap ve benzeri malzemelerin boyanması öncesinde astarlanma işlemi Polisan’ın kaliteli ürünleri ile yapılır. Bu sayede astar boya kullanılan ürünlerde paslanma olmadan güvenle kullanılması mümkündür. Yüksek dayanıklılık sunar ve hava koşullarından etkilenmesini önler.

Endüstriyel Astar Çeşitleri

Endüstriyel astar çeşitleri Polisan tarafından metal ve ahşap yüzeylere, aynı zamanda kullanılacağı sektöre ve üzerine uygulanacak boyaya uygun olarak üretilir. Ürün çeşitliliğinin fazla olması sayesinde farklı özellikte endüstriyel astar ihtiyacınızı Polisan ürünleri arasında rahatça bulabilirsiniz. Örneğin, Rapid astar kullanım alanı oldukça geniştir. Bu ürünü tarım ve sanayide kullanılan pek çok malzemenin boyanması sırasında astarlama işleminde kullanmak mümkündür.

Endüstriyel astar çeşitleri yüzeye tam tutunması ile dikkatleri çeker. Aynı zamanda boya için de sağlam bir zemin hazırlar. Korozyonun yüksek olduğu yerlerde kullanılan malzemeler için korozyona karşı bariyer oluşturur. Metal astarı uygulanan yüzeylerde paslanma olmaz ve paslanmadan dolayı aşınma, çürüme gibi sorunların ortaya çıkmasının önüne geçilebilir.

Antipas astar, stiren modifiye, alkid reçine esaslı yarı mat üründür. Hızlı kuruma özelliği sayesinde tercih edilir. Sanayi boyaları öncesinde uygulanmak üzere tasarlanmıştır. Astar öncesinde yüzey astara ve boyaya hazırlanır. Astar uygulanmasından sonra boya yapılması için kurumasının beklenmesi gerekir. Bu noktaya dikkat edildiği takdirde maksimum seviyede performans alınması mümkündür.

Endüstriyel Astar Nerelerde Kullanılır?

Endüstriyel astar kullanım alanı oldukça geniştir. Sanayinin pek çok alanında olduğu gibi tarımda da kullanılan malzemelerin boya öncesinde astarlanma işleminde kaplama astarı kullanılır. Endüstride kullanılan metal, ahşap olan yüzeylerde kullanılan astar ile boyanın ve malzemenin ömrü uzatılabilir. Astarlanan malzemenin üzerine uygulanan boyanın tutunma düzeyi artar. Boyada aşınma ve çatlama olmaz. Polisan’ın endüstriyel astarları arasında bulunan shop primer metal ve galvanizli olan bütün yüzeyler için uygundur. Endüstriyel astar kullanım alanları arasında şunlar yer alır:

  • Otomotiv yan sanayide üretilen malzemelerin boyanması öncesinde astarlanmasında
  • Çelik olan malzemelerde
  • İş makinelerinin boyanma öncesi astarlanmasında
  • Ahşap masa, sandalye gibi malzemelerde son kat boya öncesinde
  • Alüminyum ve galvanizli yüzeylerde son kat boyası öncesinde

Antipas kullanımı ile özellikle nemin yoğun olduğu yerlerde bulunan parçaların boyası uzun süre dayanır. Boya yüzeye tam olarak yapışır ve paslanma olmadan güvenle kullanım mümkün olur.

Epoksi Astar Fiyatları

Epoksi astar fiyatı özelliklerine, kullanım amacına ve miktarına bağlı olarak değişir. Polisan ürünleri kaliteden ödün vermeden hazırlanmaktadır. Endüstriyel astar çeşitleri içinden kullanım amacınıza uygun olanı seçebilir ve güvenle alarak kullanabilirsiniz. Ekonomik fiyatlarla sunulan astarları tercih ettiğiniz takdirde boyanan yüzeyin uzun süre tekrar boyanmasına gerek kalmayacağını görebilirsiniz.

Ahşap astar boya kullanımı pratiktir. Zamandan ve işçilikten tasarruf için Polisan ürünleri tercih edilebilir. Endüstriyel astar uygulanan yüzeyler paslanmaya ve korozyona karşı dirençli olur. Son kat boyalardan yüksek verim alınabilir. Hemen bu ürünleri inceleyebilir ve kendi sektörünüzde boya öncesi kullanabileceğiniz astarı alabilirsiniz.

Endüstriyel astar ve boya ihtiyaçlarınızı aynı üstün kalitede alabilirsiniz. Almış olduğunuz ürünü kullanma talimatlarına uygun şekilde kullanarak maksimum koruma sağladığını görebilirsiniz. Hızlı kuruma özelliği ile Polisan astar ürünleri dikkat çeker. Bunun yanında astarın kuruma süresi beklenmeden kesinlikle son kat boya uygulanmamalıdır. Polisan ürünlerinde kuruma süresi ve uygulama kuralları net olarak belirtilir. Sizler de kullanma talimatlara uygun olarak ürünleri kullanabilir ve sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Devamını Oku

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.