Epoksi reçine esaslı, çift komponentli, mikamsı demir oksit içeren, reaksiyon kurumalı epoksi astardır. Uygulandığı yüzeylerde bariyer oluşturarak yüksek korozyon önleme özelliği sağlar. Yapısındaki miox pigmentlerden dolayı üzerine son kat atılmadan da kullanılabilir.

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yapılacak yüzeyler, yapışmayı azaltacak eski boya filmi, yağ, toz, kir, nem, klorür, sülfat tuzları, pas, hadde kabuğu, meneviş, döküm - kaynak çapakları vb... temizlenmelidir. Uygulama yapılacak yüzeydeki 90° sivri köşe ve kenarlar radüslenmeli ve yüzey en az Sa2 ½ (ISO 8501-1, SSPC-SP10) derecesinde kumlanmalı (kum - grid raspası) raspası tamamlanan yüzey 1-2 saat içerisinde . Epoksi Shop Primer ile astarlanmalıdır. Astar kurumasını tamamladıktan sonra (4 – 6 saat sonra) Epoksi Miox Bariyer Astar uygulanabilir. Belirtilen oranda karıştırılan bariyer ve sertleştirici, homojen oluncaya kadar iyice karıştırılır. Karışım, ön reaksiyon için 2-3 dakika dinlendirilerek, önerilen aparatlar ile uygulanır. Yüzey sıcaklığı, çiğlenme sıcaklığından en az 3 derece yüksek olmalıdır. Çiğlenme noktası civarında uygulama yapılmamalıdır. Son kat uygulamasında katlar arasında 24 saat beklemek gereklidir. Uygulama Sıcaklığı: Min +10°C / Maks. + 30 °C

İnceltme / Karışım Oranı
Ağırlıkça 7A / 1B - Epoksi Tiner % 5 - 10

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan
4-5 m²/L veya 2-3 m²/kg (60-80 µ KFK)

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
Dokunma kurumasını 2-3 saatte, tam kurumasını 24 saatte tamamlar.

önerilen uygulama Önerilen Uygulama Aparatları
Havalı - havasız sprey

Ambalaj
20 kg Takım (17,5 kg A + 2,5 kg B)

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.