Çift komponentli reaksiyon kurumalı epoksi reçine esaslı ve poliamid sertleştiricisi ile kürlenen dolgu gücü yüksek, üzerine uygulanacak boyalar için sağlam bir temel oluşturan, iyi yapışma ve iyi yayılma özelliğine sahip yüksek katılı (high solid) epoksi antikorozif koruyucu astardır.

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yapılacak yüzeyler aderansı azaltacak her türlü maddeden temizlenmelidir. Metal yüzeyler ideal yöntem olan en az Sa2 ½ derecesinde kumlanmalı 6 saat içerisinde HIPOX Antikorozif Astar ile astarlanmalıdır. 5,66 kısım HIPOX Antikorozif Astar ve 1 kısım HIPOX Antikorozif Astar Sertleştiricisi karıştırılır 5-10 dakika beklenir. Uygulanacak yüzey ve ortam sıcaklığına bağlı olarak Epoksi Tiner ile %10-15 oranında inceltilir.

İnceltme / Karışım Oranı
Ağırlıkça 5,66 kısım HIPOX Antikorozif Astar ve 1 kısım HIPOX Antikorozif Astar Sertleştiricisi. İnceltme için %10 -15 Epoksi Tiner kullanılmalıdır.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan
125 mikron kuru film bırakacak şekilde uygulama yapıldığında 1 kg karışım ile 3-4 m² ( 1 L ile 5-6 m²) alan kaplanabilir.

Önerilen Uygulama Aparatları
Fırça, rulo, airless, pistole.

Ambalaj
18 kg Takım (15,3 kg A + 2,7 kg B)

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.