Sprey Boya

Sprey Boya ile Neler Yapabilirsiniz?

Sprey boya, basınçlı bir metal tüpün içine gaz ile sıkıştırılmış boyadır. İç ve dış yüzeylerde rahatça kullanılabilen sprey boyalar pratik kullanımı ve hızlı kuruması ile estetik duruşu sayesinde ön plana çıkmaktadır. Özellikle son yıllarda hobiye dönüşen eski eşyaları yenileme akımıyla oldukça popüler hale gelmiştir. Cam, plastik, seramik, ayna, sunta, metal gibi malzemelerin üstünde uygulama kolaylıkları sayesinde tercih edilmektedir. Kokusunun diğer boyalara oranla daha az olması ve fırça, rulo gibi malzemelere ihtiyaç duyulmaması hem kolay kullanımı hem de muhafazası açısından kolay saklanması avantaj yaratmaktadır. Peki günlük hayatımızda birçok alanda ihtiyaç duyduğumuz sprey boya çeşitleri nelerdir?

Isıya Dayanıklı Boya

Isıya dayanıklı boya yüksek sıcaklıklara maruz kalan yüzeylerde kullanım alanı sağlar. Mangal, soba, soba boruları, kazan, egzoz, baca, fırın gibi yüksek derecede ısıya ulaşan alanların yenileme ve süslemesi için tercih edilir.

Jant Boyası

Jant boyası çelik ve hafif metal üretimli jantların ve jant kapaklarının yenilenmesi ve korunması için kullanılır. Çabuk kuruma özelliğine de sahip olan jant boyası aşınmaya, neme, petrol bulaşmalarına, kimyasallara, hava koşullarına ve güneş ışınlarına karşı dayanıklı olacak şekilde üretilmiştir. Çizilmelere ve solmaya karşı dayanıklı olan jant boyası kurşunsuz olması sebebiyle atmosferi kirletici zararlı gazları içermez.

Metalik Sprey Boya

Metalik sprey boya, uygulanan yüzeyde metal efektli bir görünüm oluşmasını sağlar. Açık ve kapalı tüm alanlarda uygulanabilme özelliğine sahip metalik sprey boyanın en yaygın kullanım alanı ise otomobil, bisiklet, metal raf ve aletlerdir.

Akrilik Boya

Akrilik boya en çok kullanım alanına sahip sprey boya türüdür. Akrilik boya cam, ahşap, metal, alüminyum, taş, seramik, kalın karton ve plastik zeminlerde kullanılabilir. Diğer sprey boyalara göre kokusu daha az olan akrilik sprey boya el işi ve hobi amaçlı kullanımlarda öne çıkmaktadır. Makine, bisiklet ve otomobil gibi yüzeylerde de kullanılabilen akrilik boya dirençli bir yapıya sahiptir.

Sprey Ahşap Boyası

Sprey ahşap boyası reçine esaslı, solvent bazlı, hızlı kuruma özelliğine sahip dekoratif kullanıma uygun sprey boyadır. Masa, sandalye, pencere kenarı gibi tüm ahşap zeminlerde rahatça kullanılabilen sprey ahşap boyası koruyucu bir tabaka oluşturur.

Siz de ister eski mobilyalarınızı yenilemek için isterseniz de hobi amaçlı olarak evinizin her köşesinde kullanıma uygun olarak üretilmiş Polisan sprey boyaları seçebilir, kolay kullanımları sayesinde çalışmalarınızı hızlıca bitirebilirsiniz.

Devamını Oku

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.