Alkid melamin reçine içeren ısı ile kürlenen sonkat boyaların altında kullanılan astar boyadır. Özellikle atmosfere açık alanlarda, metal yüzeylerin korunması için geliştirilmiştir. Genel Sanayi, makine üreticileri, metal korunumu, çelik konstrüksiyon boyamalarında performansı çok iyidir.

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Yeni boyanacak yüzeyler: Yüzeyden yağ ve kirler temizlenmeli, uygulanacak yüzey zımparalanarak boyamaya uygun hale getirilmelidir. Metal yüzeyler en az Sa21/2 derecesinde kumlanmalı, 6 saat içerisinde Fırın Astar ile astarlanmalıdır. Astar kurumasını tamamladıktan sonra sonkat uygulamasına geçilir. Astar uygulaması sonrasında hafif bir zımpara yapılmalıdır. Fırına atılmadan önce min. 15 dk dinlendirilmelidir. 120ºC'de 30 dk fırında tutulması önerilir. Belirtilen oranlarda tinerle karıştırıldıktan sonra flash-off için uygulama öncesi 10-15 dakika beklenmelidir. Yüzey sıcaklığı en az 10°C olmalıdır. Suyun çiğlenme noktası civarında (2-5°C aralığında) kesinlikle uygulama yapılmamalıdır.

İnceltme / Karışım Oranı
% 15-20 Fırın Tiner

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan
8-10 m²/ Kg ( boya /30-40 mikron kuru film kalınlığı)

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
120°C'de fırın kuruma : 20-30 dakika

önerilen uygulama Önerilen Uygulama Aparatları
Konvansiyel tipte boya tabancası ile hava basıncı 3-4 bar, meme çapı 1,4 - 1,6 mm.

Ambalaj
15 kg

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.