Akrilik reçine esaslı, çift bileşenli, reaksiyon kurumalı ve alifatik izosiyanat sertleştiricisi ile kürlenen, UV dayanımı yüksek, kimyasaldayanımı olan parlak sonkat boyadır.

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yapılacak yüzeyler, yapışmayı azaltacak eski boya filmi, yağ, toz, kir, nem, klorür, sülfat tuzları, pas, hadde kabuğu, meneviş, döküm - kaynak çapakları vb... temizlenmelidir. Uygulama yapılacak yüzeydeki 90° sivri köşe ve kenarlar radüslenmeli ve yüzey en az Sa2 ½ (ISO 8501-1, SSPC-SP10) derecesinde kumlanmalı (kum - grid raspası) raspası tamamlanan yüzey 1-2 saat içerisinde Epoksi Antikorozotif Astar ile astarlanmalıdır. Astar kurumasını tamamladıktan sonra (4 - 6 saat sonra) Protectilat Akrilik Boya uygulanabilir. Belirtilen oranda karıştırılan boya ve sertleştirici, homojen oluncaya kadar iyice karıştırılır. Karışım, ön reaksiyon için 2-3 dakika dinlendirilerek, önerilen aparatlar ile uygulanır. Yüzey sıcaklığı, çiğlenme sıcaklığından en az 3 derece yüksek olmalıdır. Çiğlenme noktası civarında ve nemli - ıslak yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Son kat uygulamasında katlar arasında 24 saat beklemek gereklidir. Uygulama Sıcaklığı: Min +10 °C / Maks. + 30 °C

İnceltme / Karışım Oranı
Ağırlıkça 2 A / 1 B

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan
7-8 m²/L veya 5-6m²/kg (50-60 µ KFK)

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
Dokunma Kuruması : 2-3 saat, Tam Kuruma: 24 Saat

önerilen uygulama Önerilen Uygulama Aparatları
Havalı - havasız sprey

Ambalaj
18 kg Takım (12 kg A + 6 kg B)

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.