Su, deniz suyu, kimyasallar ve aşınmaya maruz kalan her türlü metal yüzeyin astarlanmasında ve yüksek korozyon dayanımı istenen alanlarda kullanılan epoksi reçine esaslı poliamid sertleştiricisi ile kürlenen, çift komponentli, reaksiyon kurumalı kömür katranı içeren yüksek katılı bir boya - kaplamadır.

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yapılacak yüzeyler yapışmayı azaltacak her türlü maddeden temizlenmelidir. Metal yüzeyler en az Sa2 ½ (ISO 8501-1, SSPC-SP10) derecesinde kumlanmalı (kum raspası) raspası tamamlanan yüzey 6 saat içerisinde Epoksi Antikorozif Astar veya Poliüretan Antikorozif Astar ile astarlanmalıdır. Astar kurumasını tamamladıktan sonra (4 - 6 saat sonra) Epoksi Coal Tar uygulamasına başlanabilir. Epoksi Coal Tar kendisi astar olarak kullanılabilir. Belirtilen oranda karıştırılan boya ve sertleştirici, homojen oluncaya kadar iyice karıştırılır. Karışım, ön reaksiyon için 2-3 dakika dinlendirilerek önerilen aparatlar ile uygulanır. Yüzey sıcaklığı, çiğlenme sıcaklığından en az 3 derece yüksek olmalıdır. Çiğlenme noktası civarında ve nemli - ıslak yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Son kat uygulamasında katlar arasında 24 saat beklemek gereklidir. Uygulama Sıcaklığı: Min +10°C / Maks. + 30°C

İnceltme / Karışım Oranı
Ağırlıkça 4 A / 1 B

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan
1-2 m²/L veya 0,5-1 m²/kg (300 - 500µ KFK)

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
Dokunma kurumasını 4-6 saatte, tam kurumasını 24 saatte tamamlar.

önerilen uygulama Önerilen Uygulama Aparatları
Fırça - Mala - Havasız sprey

Ambalaj
20 kg Takım (16 kg A + 4 kg B)

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.