Epoksi reçine esaslı, çift komponentli, saf mikronize çinko tozu içeren, katodik koruma yapan, reaksiyon kurumalı astardır. Özellikle su, deniz suyu ile sürekli temasta bulunan demir-çelik yüzeylerin paslanmaya karşı uzun süreli koruma istenilen durumlarda uygulanan astar kattır. Kurşun bileşenleri içermez.

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yapılacak yüzeyler, yapışmayı azaltacak eski boya filmi, yağ, toz, kir, nem, klorür, sülfat tuzları, pas, hadde kabuğu, meneviş, döküm - kaynak çapakları vb... temizlenmelidir. Uygulama yapılacak yüzeydeki 90° sivri köşe ve kenarlar radüslenmeli ve yüzey en az Sa2 ½ (ISO 8501-1, SSPC-SP10) derecesinde kumlanmalı (kum - grid raspası) raspası tamamlanan yüzey 1-2 saat içerisinde . Epoksi Zinc 45 Astar ile astarlanmalıdır. Zinc Astar kurumasını tamamladıktan sonra (4 - 6 saat sonra) son kat boya - kaplama uygulanabilir. Belirtilen oranda karıştırılan boya ve sertleştirici, homojen oluncaya kadar iyice karıştırılır. Karışım, ön reaksiyon için 2-3 dakika dinlendirilerek, önerilen aparatlar ile uygulanır. Yüzey sıcaklığı, çiğlenme sıcaklığından en az 3 derece yüksek olmalıdır. Çiğlenme noktası civarında ve nemli - ıslak yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Son kat uygulamasında katlar arasında 24 saat beklemek gereklidir. Uygulama Sıcaklığı: Min +10°C / Maks. + 30°C

İnceltme / Karışım Oranı
Ağırlıkça 19 A / 1 B

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan
4-5 m²/L veya 2-3 m²/kg (60 -80 µ KFK)

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
Dokunma kurumasını 20-30 dakikada, tam kurumasını 24 saatte tamamlar.

önerilen uygulama Önerilen Uygulama Aparatları
Havalı - havasız sprey

Ambalaj
20 kg Takım (19 kg A + 1 kg B)

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.