Polivinil bütiral - epoksi reçine asaslı, çift bileşenli, reaksiyon kurumalı, antikorozif pigmentler içeren, çelik, alüminyum ve galvaniz yüzeylerin korozyondan korunması amacıyla ve üzerine uygulanacak son kat boyaların yapışmasını arttırmak için kullanılan antikorozif astardır.

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yapılacak yüzeyler, yapışmayı azaltacak eski boya filmi, yağ, toz, kir, nem, klorür, sülfat tuzları, pas, hadde kabuğu, meneviş, döküm - kaynak çapakları vb... temizlenmelidir. Uygulama yapılacak yüzeydeki 90° sivri köşe ve kenarlar radüslenmeli ve yüzey en az Sa2 ½ (ISO 8501-1, SSPC-SP10) derecesinde kumlanmalı (kum - grid raspası) raspası tamamlanan yüzey 1-2 saat içerisinde Wash Primer ile astarlanmalıdır. Astar kurumasını tamamladıktan sonra (4 -6 saat sonra) son kat boya uygulanabilir. Belirtilen oranda karıştırılan astar ve sertleştirici, homojen oluncaya kadar iyice karıştırılır. Karışım, ön reaksiyon için 2-3 dakika dinlendirilerek, önerilen aparatlar ile uygulanır. Uzun süreli uygulamalarda çökmeyi önlemek için karıştırmaya devam edilmelidir. Yüzey sıcaklığı, çiğlenme sıcaklığından en az 3 derece yüksek olmalıdır. Çiğlenme noktası civarında uygulama yapılmamalıdır. Son kat uygulamasında katlar arasında 24 saat beklemek gereklidir. Uygulama Sıcaklığı: Min +10°C / Maks. + 30°C

İnceltme / Karışım Oranı
Ağırlıkça 2A / 1B - Epoksi tiner %5 -10

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan
12-13 m²/L; 11-12 m²/kg (15 - 20 µ KFK)

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
Dokunma kurumasını 20-30 dakikada, tam kurumasını 24 saatte tamamlar.

önerilen uygulama Önerilen Uygulama Aparatları
Havalı - havasız sprey

Ambalaj
15 kg Takım (10 kg A + 5 kg B)

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.