Sac yüzeylerde yüksek yapışma özelliği olan ve iyi korozyon dayanımı sağlayan çinko fosfatlı antikorozif ön imalat astarıdır.

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yapılacak yüzeyler yapışmayı azaltacak her türlü maddeden temizlenmelidir. Metal yüzeyler en az Sa2 ½ (ISO 8501-1, SSPC-SP10) derecesinde kumlanmalı (kum raspası) raspası tamamlanan yüzey 6 saat içerisinde Unipox 710 Shop Primer ile astarlanmalıdır. Astar kurumasını tamamladıktan sonra (4 - 6 saat sonra) Epoksi Antikorozotif Astar ve son kat boya uygulanabilir. Belirtilen oranda karıştırılan astar ve sertleştirici, homojen oluncaya kadar iyice karıştırılır. Karışım, ön reaksiyon için 2-3 dakika dinlendirilerek önerilen aparatlar ile uygulanır Yüzey sıcaklığı, çiğlenme sıcaklığından en az 3 derece yüksek olmalıdır. Çiğlenme noktası civarında uygulama yapılmamalıdır. Son kat uygulamasında katlar arasında 24 saat beklemek gereklidir. Uygulama Sıcaklığı: Min +10°C / Maks. + 30°C

İnceltme / Karışım Oranı
Ağırlıkça 7 A / 1 B - Epoksi Tiner % 5 -10

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan
16-17 m²/L veya 11-12 m²/kg (15 - 20µ KFK)

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
Dokunma kurumasını 4-5 dakikada, tam kurumasını 24 saatte tamamlar.

önerilen uygulama Önerilen Uygulama Aparatları
Havalı - havasız sprey

Ambalaj
20 kg Takım (17,5 kg A + 2,5 kg B)

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.