Çelik, alüminyum, galvaniz yüzeylerin korozyona karşı korunması amacı ile kullanılan tek komponentli, hızlı kuruyan, PVB ve epoksi reçine esaslı, yüksek kaliteli astarıdır.

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yapılacak yüzeyler yapışmayı azaltacak her türlü maddeden temizlenmelidir. Metal yüzeyler en az Sa2 ½ (ISO 8501-1, SSPC-SP10) derecesinde kumlanmalı (kum raspası) raspası tamamlanan yüzey 6 saat içerisinde 1 K Corrox Astar ile astarlanmalıdır. Astar kurumasını tamamladıktan sonra (4-6 saat sonra) son kat uygulamasına geçilir. Uygulama ekipmanına göre inceltilen ürün, homojen oluncaya kadar iyice karıştırılarak uygulanır. Yüzey sıcaklığı, çiğlenme sıcaklığından en az 3 derece yüksek olmalıdır. Çiğlenme noktası civarında ve nemli - ıslak yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Son kat uygulamasında katlar arasında 24 saat beklemek gereklidir. Uygulama Sıcaklığı: Min +10°C / Maks. + 30°C

İnceltme / Karışım Oranı
Tek bileşenli / Epoksi Tiner %30 - 40

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan
4-5 m²/L veya 3-4 m²/kg (40 - 60 µ KFK)

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
Dokunma kurumasını 20-30 dakika, tam kurumasını 24 saatte tamamlar.

önerilen uygulama Önerilen Uygulama Aparatları
Havalı - havasız sprey

Ambalaj
18 kg

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.