TSE

Alkid bağlayıcı esaslı, hava kurumalı üstün özellikleri olan parlak, son kat bir boyadır. Kurşun içermez. Deniz araçlarında borda, üst yapı ve iç bölümlerinde ayrıca iç ve dış mekânlardaki ahşap ve metal yüzeylerde son kat boya kullanılır.

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yapılacak yüzey her türlü kir, pas, yağ ve gevşek boya tabakası, kaplama tabakasından arındırılmalı, zımpara ile pürüzlendirilmelidir. Ahşap yüzeylerdeki budaklar ahşaba zarar vermeden yakılmalı, ahşap kaynaklı reçineler temizlenmelidir. Sonrasında Polisel Selülozik Tiner ile silinmelidir. Ön yüzey hazırlığı biten ham ahşap yüzey, Poliüretan Şeffaf Emprenye Astar 49 ile 2-3 kat astarlanmalıdır. Metal yüzeylerde ise en az Sa2 veya ideal olan Sa2 ½ derecesinde kumlanmış ve 6 saat içerisinde Epoksi Antikorozif Astar ile astarlanmış olmalıdır. Uygulama sırasında çiğlenme noktası (dew point) takip edilmeli, nemli veya ıslak yüzeylere uygulanmamalıdır. Nem ve/veya su, üründe normal olmayan köpürmelere, matlaşmaya ve yüzeyden ayrılmalara neden olabilir. İki kat olarak uygulanır. Katlar arasında 1 gün beklenmelidir.

İnceltme / Karışım Oranı
Polisan Sentetik Tiner ile %15-20 oranında inceltilebilir.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan
10-12 m²/Kg ( boya /30-40 mikron kuru film kalınlığı)

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
23°C sıcaklıkta, %50 bağıl nem oranında) Dokunma kurumasını 2-3 saatte, toz tutmama kurumasını 5-6 saatte, sert kurumasını 15 saatte tamamlar.

önerilen uygulama Önerilen Uygulama Aparatları
Konvansiyel tipte boya tabancası ile hava basıncı 3-4 bar, meme çapı 1,4 - 1,6 mm, havasız tabanca, rulo ve fırça kullanılabilir.

Ambalaj
0,75 L - 2,5 L - 15 L

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.