Stiren modifiye alkid reçine esaslı, hızlı kuruyan, parlak sanayi boyasıdır. Her türlü makine aksamı, tarım, ev, bahçe aletleri, traktör, römork, transformatör, oto radyatör aksamları, varil, vana, çelik dolap ve masa boyanmasında kullanılır. Metal yüzeylere iyi yapışan son kat boyadır.

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yapılacak yüzeyler aderansı azaltacak her türlü maddeden temizlenmelidir. Metal yüzeyler ideal yöntem olan en az Sa2 ½ derecesinde kumlanmalı 6 saat içerisinde endüstriyel astar veya rapid astar ile astarlanmalıdır. Astar kurumasını tamamladıktan sonra (2 saat sonra) son kat uygulamasına geçilir. Yüzey sıcaklığı en az 10°C olmalıdır. Çiğlenme noktası civarında ve ıslak nemli yüzeylere uygulama yapılmamalıdır.

İnceltme / Karışım Oranı
Poli-HRM Tiner ile % 20 - 30 oranında inceltilebilir.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan
Yaklaşık 12-14 m²/kg. (25-30 Micron kuru film kalınlığı.) Pistole ile uygulamada 1 kg ile 10-12 m².(25-30 Micron kuru film kalınlığı) alan boyanabilir. Pistole uygulamasında sıçrantı kayıplar vardır. Uygulama miktarları renge göre değişkenlik gösterebilir.

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
20°C sıcaklıkta toz tutmama kurumasını 20-30 dakikada, dokunma kurumasını 2-3 saatte, sert kurumasını 24 saatte tamamlar. Kimyasal kurumasını en az 5 günde tamamlar.

önerilen uygulama Önerilen Uygulama Aparatları
Airless tabanca, pistole.

Ambalaj
0,75 kg - 3 kg - 15 kg

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.