Suya ve rutubete karşı kullanılan, bitüm esalı, kauçuk katkılı ve hiçbir dolgu maddesi içermeyen kullanıma hazır tek bileşenli bir bitüm solüsyonudur. Bünyesindeki solventin buharlaşması ile sürüldüğü yüzeye kuvvetli bir şekilde yapışarak suya karşı dayanıklı bir film tabakası oluşturur.

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Exelans Enerji Tek Komponentli Bitüm Su Yalıtım Malzemesi tek bileşenli olmasından dolayı, düşük devirli matkap ile kova içerisinde hafifçe karıştırılır. Hazır bir malzemedir ve 2 kat olarak uygulanır. Isıtma ve inceltme gerekmez. Fırça ya da rulo ile uygulama yapılabilr. Malzeme 1 saat içinde ilk kurumasını yapmaya başlar. 2. kat uygulamasına geçilmeden evvel 1 gün beklenmesi sağlıklı sonuç alınmasına yardımcı olacaktır. Kenarlarda, kanalların yan yüzeylerinde ya da daha yüksek basınçlara dayanması isteniyorsa, camtülü file, camtülü, keçe, tecrit bezi gibi taşıyıcılar 2 kat arasında kullanılarak takviye edilmelidir. Sürekli olarak açık hava koşullarına maruz kalan ve üzerinde gezilmeyen çatılarda malzeme sürüldükten sonra UV koruyucu sürülerek yada üstü kapatılarak güneşten koruma ve estetik bir görünüm kazandırılır.

Uygulanabilir Kalınlık
Yaş film kalınlığı 3,0 mm - kuru film kalınlığı 1,80 mm

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
12 - 24 saat

önerilen uygulama Önerilen Uygulama Aparatları
Takoz fırça

Ambalaj
18 kg teneke

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.