TSE

Exelans Enerji Taşyünü, inorganik madde olan bazalt taşının yüksek sıcaklıklarda ergitilerek elyaf haline getirilmesi ile oluşturulmaktadır. Kalınlığa göre farklı yoğunlukta üretilen levhalar, ince ve kalın kaplamalı sistemler icin kullanılabilirler. Eski ve yeni binalarda ısı, ses ve yangın yalıtımını arttırma ihtiyacı olan yerlerde kullanımı önerilir.

Genel Özellikler
A1 sınıfı yanmaz malzemedir. Uygulandığı binalarda yangın dayanımı sağlar. Elyaf yapısı sayesinde mükemmel ses izolasyonu sağlar. Buhar difüzyon direnci 1'dir. Isı geçirgenlik katsayısı açısından yüksek performanslı ısı yalıtımı sağlar. Yoğunluğa bağlı; λD= 0,036 -0,040 W/mK. Esnek bir malzemedir. Lambda değeri TS 825 mecburi ısı yalıtım yönetmelik hesap metoduna uygundur. Yüksek ayrılma dayanımı sayesinde doğru uygulandığı zaman bina ömrü boyunca görevini yapmayı sürdürür. Kolay taşınır, kolay uygulanır. Plastik hammadde içermemesi nedeni ile plastik hammadde içeren ürünlere göre tamamen çevre dostudur.

Görünür Yoğunluklar
40 kg/m³ - 50 kg/m³ - 70 kg/m³- 100 kg/m³ - 120 kg/m³ - 130 kg/m³ - 150 kg/m³

Isı İletkenlik Değeri
0,036 - 0,040 W/mK

Yangın Sınıfı
A1 Sınıfı yanmaz.

Uzun Süreli Su Emilimi
< 3 kg/m²

%10 Deformasyonda Basınç Dayanımı
7,5- 40 kPa. (yoğunluğa bağlı)

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.