Kapiler etkilerden kaynaklanan su yalıtım problemlerinin çözümünde kullanılan, garaj, teras, bodrum ve temel katlarının içeriden ya da dışarıdan yalıtımında kullanılan, çimento içerisinde su ile reaksiyonundan kaynaklanan kristaller üreten ve kristallerin betonun kılcal damarlarına nüfuzu sonucu betonun su geçirimsiz hale getiren, hem pozitif hemde negatif su basıncına karşı kullanıma uygun, özel polimer katkılar ile takviye edilmiş, çimento esaslı tek komponentli su yalıtım malzemesidir.

Malzeme Hazırlığı
Temiz karıştırma kabına konmuş 25 kg Exelans Enerji Kristalize Su Yalıtım Harcı Tozu üzerine fırça kıvamı için ortam sıcaklığındaki 7,0-7,5 L karışım suyu eklenmelidir. Exelans Enerji Kristalize Su Yalıtım Harcı üzerine karışım suyu yavaş yavaş ilave edilerek yavaş devirli bir karıştırıcı ile 3 - 5 dakika, homojen ve topaksız bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. Her partide 30 dakika içerisinde kullanılabilecek kadar malzeme karıştırılmalıdır. Yaklaşık 3 -5 dakika dinlendirilip tekrar 20-30 saniye karıştırıldıktan sonra malzeme kullanıma hazır hale gelir.

Yapışma Mukavemeti (28 gün) (N/mm²)
>0,50 N/mm²

Uygulanabilir Kalınlık
min. 1,0 mm - max. 2,0 mm.

Karışım Suyu Miktarı (25 kg kuru harç için)
7,0 - 7,5 L

Kuruma Süresi
12 - 24 saat

Önerilen Uygulama Aparatları
Takoz fırça

Ambalaj
25 kg'lık kraft torba

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.