Hızlı kurumalı, solvent bazlı, dekoratif, koruyucu, parlak oto jant sprey boya. Oto jant gençleştirme ve korumada kullanılır. Zor hava koşullarına, ovalamaya, çizilmeye, solmaya direnci yüksektir. Kurşunsuzdur, atmosferi kirletici ve ozon tabakasına zararlı CFC gazları içermez. Sprey püskürtme çıkışı kendi kendini temizler özelliktedir. 400 ml olup tek katta 2-2,5 m² boyama imkanı sunar.

 

polisan sprey boya renkleri polisan sprey boya renkleri polisan sprey boya renkleri sprey boya renkleri polisan sprey boya renkleri polisan renk kartelası - akrilik düz renkler ve metalik renkler polisan sprey boya renkleri polisan sprey renk kartelası

 


Sprey Oto Jant Boyası

Sprey oto jant boyası, yıpranmış araç jantlarını pratik bir şekilde boyamak için geliştirilmiş bütçe dostu bir üründür. Jantlarda toz, taş ve hava koşulları gibi dış etkenlere bağlı olarak zaman içerisinde çizilme ve solma gibi bozulmalar oluşabilir. Jant boyası, jantlarınızı değiştirmenize gerek kalmadan yenileme imkanı sağlar.  Polisan sprey oto jant boyası var olan çizikleri gidermenize yardımcı olurken aynı zamanda jantlar üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturur. Bunların yanı sıra aracınıza farklı bir görünüm kazandırmak için de jant boyası kullanabilir, sprey boya uygulamasını zahmetsizce kendiniz yapabilirsiniz.

Polisan Sprey Oto Jant Boyası Özellikleri Nelerdir?

Jantlar için özel olarak geliştirilen Polisan oto jant boyası hava koşullarına, çizilmeye, solmaya ve ovalamaya karşı dirençlidir. Solvent bazlı olup, hızlı kuruma özelliğine sahiptir. Sprey püskürtme çıkışı kullanım sırasında ve sonrasında kendi kendini temizleyerek bir sonraki kullanımda tıkanma riskini ortadan kaldırır.

Sprey Oto Jant Boyası Nasıl Uygulanır?

 • Sprey şeklinde uygulanan jant boyasından istediğiniz verimi almak için boyama işlemi için izlemeniz gereken adımlar şöyledir:
 • Boyanın jant üzerinde kapatıcı bir etki yaratması için uygulama öncesi yüzey temizliği yapılmalıdır.
 • Jantlar üzerinde pürüzsüz bir yüzey elde etmek için tel fırça ve zımparalama işlemi yapılmalıdır. 500 kum zımpara kağıdı ve P22 ince kum zımpara kağıdı ile jant yüzeyindeki kalıntıları temizleyebilirsiniz.
 • İkinci aşamada jantları kir, toz ve yağ gibi kalıntılardan arındırmak için deterjan, sabun veya özel jant temizleyicilerden faydalanabilirsiniz.
 • Temizleme işleminin ardından jantlarınızı dikkatlice kurulamanız önemlidir. Boyanın iyi tutması için jant yüzeyi temiz, pürüzsüz, mat ve kuru olmalıdır.
 • Boyama işlemini sıcak havada yapmanız jantların daha çabuk kurumasını sağlar. Bu yüzden boya yapacağınız zamanı öğlen saatlerine denk getirebilirsiniz.
 • Sprey boyanın dağılmaması için boya uygulayacağınız ortamın rüzgârsız olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Jant boyama yaparken uygulama dışı kalacak alanlarda boya bulaşmaması için maskeleme bandı kullanabilirsiniz.
 • Boyama işlemine geçmeden önce Polisan sprey boyayı içeriğin karışması için en az 1 dk boyunca çalkalamanız gerekir.
 • Boyama işlemini kutuyu daima dik tutarak ve aynı parmak basıncını uygulayarak yapmaya dikkat etmelisiniz.
 • Sprey ile jantlar arasında 25 cm mesafe bırakarak boyama işlemini kolayca yapabilirsiniz.
 • Kısa aralıklarla çapraz püskürtmelerle tüm jant yüzeyini dakikalar içerisinde boyayabilirsiniz.
 • Polisan sprey jant boyasını 15-20 dakika arayla iki kat halinde uygulayabilirsiniz. Hava koşullarına göre 8-12 saat arası değişen tam kuruma süresini beklemelisiniz.

Siz de Polisan sprey oto jant boyası ile eskiyen jantlarını yenileyebilir ya da farklı bir renkle aracınıza bambaşka bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Jantın üzerindeki tüm kir, pas, yağ ve pürüzler zımparalanarak ve deterjanla iyi yıkanarak uzaklaştırılmalıdır. Yüzey temiz, yağsız, tozsuz, kuru ve matlaştırılmış olmalıdır. Uygulama öncesinde sprey kutusu en az 1 dakika süreyle çok iyi çalkalanmalıdır. Kapaktaki emniyet kilidi çözüldükten sonra, kutu daima dik konumda tutularak, uygulama yüzeyine 25 cm mesafeden, püskürtmeler sırasında parmak basıncı değiştirilmeksizin, kısa süreli peş peşe birkaç kez ince çapraz geçişli küçük alanlı püskürtmelerle, tüm yüzeye eşit dağılıma özen göstererek 15-20 dakika arayla 2 katta tatbik edilir.

İnceltme / Karışım Oranı
Kullanıma hazırdır.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan
Uygulamaya göre değişir. Ortalama tek katta yaklaşık 2,5-3m²/400 ml

Kuruma Süresi
20’C dokunma kurumasını 5-20 dakikada, tam kurumasını 8-12 saatte tamamlar.

Ambalaj
400 ml metal sprey kutularında

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.