Su bazlı, şeffaf, silikon katkılı, iç ve dış cepheler için üretilmiş, su iticiliği yüksek, boya tüketimini azaltan, izolasyon sağlayan, güçlü bir boya astarıdır. Polizolan ile astarlanan dış cephelerde, duvar rutubet geçirmez, sıvanın su emiciliği azalacağı için boya sarfiyatı da azalır. Teraslardaki çatlaklarda, pencere pervazı ile duvar arasında zamanla ortaya çıkan aralıklarda, banyo ve tuvaletlerde su sızıntısını önler. Yapıların toprağa oturan döşemelerinde ve bodrum katlarının çevre duvarlarında rutubeti önleyen, güçlü bir izolasyon malzemesi olarak kullanılır.

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yapılacak yüzeyler tozdan ve kirden arındırılmalıdır. Boya astarı olarak; Polizolan, hem yeni boyanan yüzeyler hem de eski boyalı yüzeyler üzerine uygulanabilir. Yüzeylerin üzerine uygulanarak, yeni boyanın yüzey üzerine güçlü olarak bağlanmasını sağlar. Polizolan uygulanmış yüzeylere, son kat olarak yüzey gerilimi yüksek mat ve yarı mat sentetik boyalar (Matrix Mat ve Matrix Yarı mat gibi) kesinlikle uygulanmamalıdır. Uygulandığı takdirde, zamanla yüzeyde kılcal çatlaklar oluşmasına neden olabilir.

İnceltme / Karışım Oranı
Boya astarı olarak kullanıldığında, dış cephelerde 1 L Polizolan 5 L su ile inceltilmelidir, iç cephelerde 1 L Polizolan 7 L su ile inceltilmelidir. İnceltilmeden kullanılmamalıdır.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan
1/7 oranında inceldiğinde yüzeyin emiciliğine bağlı olarak 60-100 m²/L. Yüzey emiciliğine ve uygulama şekline göre değişir.

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
Kurumasını 1 saatte tamamlar.

önerilen uygulama Önerilen Uygulama Aparatları
Dış, iç cephe rulosu, saten rulo ve fırça.

Ambalaj
0,75 L - 2,5 L - 7,5 L - 15 L

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.