TDS

Tezgah Boyası

PROF P-CP eskimiş, yıpranmış mutfak, banyo tezgahlarının ekonomik yenilenmesi için uygulaması kolay çift bileşenli tezgah boyasıdır. Epoksi reçine esaslı yüksek derecede aşınmaya, fiziksel ve kimyasal dirence sahip, kolay temizlenebilen ve çift bileşenli üründür.

 

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yapılacak yüzey her türlü yağ, kir, toz ve yüzey atıklarından arındırılmalıdır. Gerekli olduğu takdirde yüzeyin tüm yağ ve kirden temizlenebilmesi için yağ çözücüleri ile temizlenmesi gereklidir. Yüzeyin tamamen temizlendiği ve tam anlamıyla kuru olduğundan emin olunduğunda astar uygulamasına geçilmelidir. Beton, mermer, granit, ham ahşap, fayans, seramik ve buna benzer tüm yüzeyler, epoksi esaslı solventsiz astar ile astarlanmalıdır. B bileşeni (1 ölçek), A bileşeni (4 ölçek) üzerine eklendikten sonra düşük hızlı (en fazla 400 dev/dk) elektrikli bir karıştırıcı ile homojen bir renk elde edilinceye kadar 2-3 dakika karıştırılır. Karışım hazırlanan yüzeye fırça veya epoksi rulo yardımı ile yaydırarak uygulanmalıdır. Eğer kalınlık isteniyorsa 2. kat uygulama ilk katın yüzey kuruması gerçekleştikten sonra yapılmalıdır. Katlar arası kuruma süresi 18 - 24 saati bulur. Tam sertleşme ve fiziksel, kimyasal dayanıma 7 günde geçer.

Kullanım Alanları
Eski mutfak ve banyo tezgahlarında dekoratif amaçlı, mermer, granit, porselen, kuvars, ahşap, beton gibi yatay yüzeyler, laboratuvarlar, gıda, kimya, ilaç vb. sektörlerin tezgahlarında, ham ahşap yüzeylerde.

Sarfiyat
0,6 - 1 kg/m² (Tek kat uygulamalar için)

Kuruma Süresi
18-24 saat

Önerilen Uygulama Miktarı
Fırça, polyester rulo, epoksi rulo.

Ambalaj
1-3 kg metal kova

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.