TDS

Hibrit Polimer Elastik Su Yalıtımı

Hibrit teknoloji ile geliştirilmiş, tek komponentli UV direnci yüksek, hafif yaya trafiğine açık, yüksek elastikiyete sahip su yalıtım malzemesidir. Kullanıma hazır ve uygulaması kolaydır. Atmosferik şartlara mukavemeti yüksektir.

 

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Yüzeyler temiz, düzgün, sağlam, her türlü toz, yağ, kir, pas, kalıp yağı, deterjan gibi benzeri yapışmayı engelleyici maddelerden ve atıklardan arındırılmalıdır. Betonda ayrışma (segregasyon) var ise bozuk ve gevşek parçalar atılmalı, zayıf parçalar çıkartılmalıdır. Uygulama yapılacak zemin veya duvarda çatlak, oyuk var ise uygun tamir harçları ile tamir edilmelidir. Astar uygulamasında, PROF W-HP ürünü 1’e 1 su ile seyreltilir (1 ölçek PROF W-HP: 2 ölçek Su) ve sert bir fırça ile yüzeye yedirilir. Astar uygulaması yapıldıktan sonra en az 1 saat kurumaya bırakılmalıdır. Yapışmayı engelleyici her türlü maddeden arındırılmış, temiz bir kap içerisinde veya kendi ambalajında düşük devirli karıştırıcı ile min. 3 dakika karıştırılmalıdır. İlk kat uygulamalarında maksimum penetrasyon için kuru yüzeylere uygun rulo, fırça veya püskürtme makinası ile uygulanmalıdır. Yaklaşık 4 saat sonra 2. kat uygulamaya geçilmelidir. Maksimum koruma sağlamak için, çok gözenekli yüzeylerde bir kat daha fazla uygulanması gerekli olabilir.

Kullanım Alanları
Teras çatı ve balkonların yalıtımlarında, çatı kaplama yüzeylerinde, beton, sap, ahşap, sıva yüzeylerde, eskiden yapılmış sürme esaslı bitümlü yalıtımların üzerinde, asfalt yüzeylerde, banyo, tuvalet, mutfak gibi ıslak hacimlerde.

Sarfiyat
İşçiliğe, yüzey durumuna bağlı olarak 0,8 - 1 kg/m² (iki kat uygulama için)

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
45 - 60 dakika

fırça logo Önerilen Uygulama Miktarı
Fırça, rulo.

Ambalaj
5-18 kg PP kova

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.