TDS

Parlak Sıvı Su Yalıtımı

Uygulaması kolay şeffaf iki bileşenli su yalıtım malzemesidir. Poliüretan esaslı, eski seramik, mermer, doğal taş, ahşap, cam mozaik ve benzeri zor yüzeylere kolaylıkla uygulanabilir. Yüksek kimyasal ve fiziksel dirence sahiptir. Kuruma sonrası elastik, şeffaf, eksiz bir katman meydana getirir. Darbe dayanımı yüksek, rengi solmaz, çatlamaz.

 

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yüzeyi her türlü toz, kir, zayıf ve oynak parçacıklardan, çimento şerbeti kalıntılarından, yağ ve gresten arındırılmış temiz ve kuru olmalıdır. Beton alt yüzey temiz, sağlam ve yeterli basınç dayanımına sahip (en az 25 N/mm²), çekme dayanımı (pull-off) en az 1.5 N/mm², olmalıdır. Uygulama yüzeyi, en fazla yapışma dayanımını sağlamak amacıyla uygun yöntemler kullanılarak temizlenmiş olmalı. Yüzey sıcaklığının +5°C ile +35°C aralığında olmasına dikkat edilmelidir. Uygulama alanında aşırı rüzgardan kaçınılmalıdır. B bileşeni (1 ölçek) A bileşenine (4 ölçek) eklendikten sonra düşük hızlı, elektrikli bir karıştırıcı (en fazla 400 dev./dak.) ile homojen bir renk elde edene kadar 2-3 dakika karıştırınız PROF W-TG 2K; sürekli, gözeneksiz bir katın yüzeyi kapladığına emin olunuz. Uygulama fırça, rulo ya da püskürtme şeklinde olabilir. Kullanılan tüm ekipmanlar, uygulamadan hemen sonra, henüz sertleşmeden; sentetik tiner ile temizlenmelidir. Sertleşen ürün sadece mekanik olarak temizlenebilir Daha iyi performans elde etmek için 2 kat uygulanmalıdır. İlk kat uygulamalarında maksimum penetrasyon için kuru yüzeylere uygun rulo, fırça veya püskürtme makinası ile uygulanmalıdır. Yüzeyin düzgünlüğüne göre 2. kat uygulaması yapılabilir. Uygulama katları arasında yaklaşık 4-6 saat beklenmelidir.

Kullanım Alanları
Eski seramik, granit, mermer gibi zor yüzeylerde, balkon, teras veya ıslak hacim yalıtımlarında, doğal taşların yüzeylerinde, ahşap yüzeylerde, metal yüzeylerde, beton yüzeylerde cila olarak, özellikle dış mekanlarda UV dayanım istenen yerlerde kullanılır.

Sarfiyat
İşçiliğe, yüzey durumuna bağlı olarak 100-150 gr/m²

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
Yaya trafiğine açılış 3 gün, tam kürlenme süresi 7 gündür.

fırça logo Önerilen Uygulama Miktarı
Fırça, polyester rulo, epoksi rulo.

Ambalaj
3 kg metal kova

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.