TDS

Şeffaf Zemin Su Yalıtımı

Siloksan esaslı, zemin ya da derzlere emperye olup yüzeyde fim tabakası oluşturmadan su itici özellik kazandıran şeffaf su yalıtım malzemesidir. Emici olan ve su yalıtım problemi olan yüzeylerde uygulanabilir.

 

Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Yüzeyler temiz, düzgün, sağlam, her türlü toz, yağ, kir, pas, kalıp yağı, deterjan gibi benzeri yapışmayı engelleyici maddelerden ve atıklardan arındırılmalıdır. Betonda ayrışma (segregasyon) var ise bozuk ve gevşek parçalar atılmalı, zayıf parçalar çıkartılmalıdır. Uygulama yapılacak derzlerin tamiri yapılmalı, yüzeyde oyuk veya segregasyon varsa EXELANS ENERJİ TAMİR HARCI ile tamir edilmelidir. PROF W-TF uygulamasına 3-4 gün sonra geçilmelidir. PROF W-TF uygulanacak yüzey kuru olmalıdır. PROF W-TF kullanıma hazırdır. Temiz bir kap içerisinde veya kendi ambalajında düşük devirli karıştırıcı ile min. 3 dakika karıştırılmalıdır. İlk kat uygulamalarında maksimum penetrasyon için kuru yüzeylere uygun rulo, fırça veya püskürtme makinası ile uygulanmalıdır. Yaklaşık 4 saat sonra 2. kat uygulamaya geçilmelidir. Maksimum koruma sağlamak için çok gözenekli yüzeylerde bir kat daha fazla uygulanması gerekli olabilir.

Kullanım Alanları
Emici zemin kaplama üstünde, emici beton zemin yüzeylerinde, traverten, küfeki taşı vb. emici kaplama yüzeylerde, seramik ve granitlerin derz aralarında.

Sarfiyat
İşçiliğe, yüzey durumuna bağlı olarak 0,020-0,050 kg/m²

Kuruma Süresi
45 - 60 dakika

Önerilen Uygulama Miktarı
Rulo, fırça, airless tabanca.

Ambalaj
5 L bidon

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.