TDS

Şeffaf Dış Cephe Su Yalıtımı

Uygulandığı dış cephelerdeki emici yüzeylerde film tabakası oluşturmadan doğallığını koruyarak su geçirimsiz hale getiren siloksan esaslı kullanıma hazır şeffaf bir yalıtım ürünüdür. Binanın ya da taşın nefes alma kapasitesini engellemez, görüntüsünü bozmaz. Alkali dayanımı yüksek olması nedeniyle yeni veya eski betonlarda rahatlıkla uygulanabilir. Alt yüzeyden kaynaklı tuz kusmalarını ve lekelenmeleri engeller. Yağmurun tahribatından ve korozyonundan binayı korur. Yapıların ömrünü uzatır.

 

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Yüzeyler temiz, düzgün, sağlam, her türlü toz, yağ, kir, pas, kalıp yağı, deterjan gibi benzeri yapışmayı engelleyici maddelerden ve atıklardan arındırılmalıdır. Betonda ayrışma (segregasyon) var ise bozuk ve gevşek parçalar atılmalı, zayıf parçalar çıkartılmalıdır. Uygulama yapılacak zemin veya duvarda çatlak, oyuk var ise EXELANS ENERJİ TAMİR HARCI ile tamir edilmelidir. PROF W-TE uygulamasına 3-4 gün sonra geçilmelidir. PROF W-TE uygulanacak yüzey kuru olmalıdır. PROF W-TE Kullanıma hazırdır. Temiz bir kap içerisinde veya kendi ambalajında düşük devirli karıştırıcı ile min. 3 dakika karıştırılmalıdır. Kesinlikle su ilave edilmemelidir. İlk kat uygulamalarında maksimum penetrasyon için kuru yüzeylere uygun rulo, fırça veya püskürtme makinası ile uygulanmalıdır. Yaklaşık 4 saat sonra ikinci kat uygulamaya geçilmelidir. Maksimum koruma sağlamak için çok gözenekli yüzeylerde 3 kat uygulanması gerekli olabilir.

Kullanım Alanları
Düşey yüzeylerde, beton, mermer, granit, kayrak taşı gibi az emici olan yüzeylerde, tuıla, renkli briket, gaz beton, traverten, küfeki taşı gibi emici olan yüzeylerde, sıvalı yüzeylerde, tarihi eserlerin atmosferik etkilere karşı korunmasında kullanılır.

Sarfiyat
İşçiliğe, yüzey durumuna bağlı olarak 0,020-0,050 kg/m²

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
45 - 60 dakika

fırça logo Önerilen Uygulama Miktarı
Rulo, fırça, airless tabanca.

Ambalaj
5 L metal kova

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.