TDS

Nem ve Rutubet Boyası

Reçine esaslı, binaların iç ve dış duvarlarında nem ve rutubet kaynaklı sorunların önlenmesi için özel polimerler ile güçlendirilmiş solvent içerikli tek komponentli yalıtım boyasıdır. Uygulanan yüzeylerde nem ve rutubete karşı koruyucu katman oluşturur.

 

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
PROF P-MP nem boyası kullanıma hazır haldedir, astar gerektirmez. Uygulama öncesi yüzeylerdeki kararma şeklindeki oluşumlar çamaşır suyu ile temizlenmelidir. Eski boyalı kabaran yüzeylerde sağlam yüzey elde edilinceye kadar temizlenmeli, yüzey tozdan arındırılmalıdır. Gereken noktalar EXELANS TAMİR HARCI ile tamir edilmelidir. PROF P-MP nem boyası kullanıma hazırdır ve kapağı açılıp 3 dakika boyunca karıştırarak kullanılmalıdır. Karıştırma işlemi bittikten sonra mevcut yüzeye ürün inceltilmeden fırça, uygun bir püskürtücü ya da özellikle sentetik epoksi rulo ile uygulama yapılmalıdır. PROF P-MP nem boyası 2 kat uygulanmalıdır ve katlar arasında en az 24 saat beklenmelidir. Uygulama yapılan mekanların havalandırılması mutlaka iyi yapılmalıdır.

Kullanım Alanları
İç ve dış mekanlarda, alçı sıva üzerinde, boyalı ya da boyasız yüzeylere, bodrum kat duvarlarında, rutubet ve nem sorunu olan yüzeylerde, hafif ıslak ve nemli yüzeylerde, tuz kusması meydana gelmiş yüzeylerde.

Sarfiyat
İki kat uygulama için 500-600 gr/m²

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
3 saat

fırça logo Önerilen Uygulama Miktarı
Fırça, rulo.

Ambalaj
1-5 kg metal kova

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.