TSE

Perla Yarı Mat; antibakteriyel, yüksek örtücülüğe sahip, akrilik kopolimer esaslı, mükemmel silinebilir*, silikon katkılı, uzun ömürlü, kokusuz, yarı mat dokuda dekoratif son kat iç cephe boyasıdır. Su kaldırma gücü yüksektir, uygulandığı yüzey ile bütünleşir, yüksek teneffüs ve kolay uygulanabilme özelliğine sahiptir. Sıva, beton ve eternit gibi yüzeyler üzerine kolayca uygulanabilir.

Bünyesindeki silikon ve özel reçinesinin su itme ve buhar geçirgenliğini artırıcı özelliği, boyanın silinebilirliğini artırdığı gibi özellikle rutubetli ortamlarda kabarma ve dökülmeleri önler.

 * Maksimum silinebilme performansı için uygulama sonrası 30 gün beklenmelidir. (Kemikleşme süresi yaklaşık 30 gündür.)

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yapılacak yüzeyler düzgün, sağlam, kuru ve tozdan arındırılmış durumda olmalıdır. Doldurulması gereken çukur ve çatlaklar PERLA MACUN ile macunlanmalıdır. Uygulama yapılacak yüzey üzerinde solvent bazlı boya varsa TRANSFER ASTARI uygulaması yapılır. İlk defa boyanacak mineralesaslı, ham sıvalı iç yüzeylerde DOLGULU ASTAR uygulaması yapılır. Alçı uygulaması yapılan yüzeylerde tozumayı önlemek için A-STAR veya POLİZOLAN uygulanmalıdır. Astar uygulaması yapıldıktan 18-24 saat sonra boya yüzeylere iki kat olarak uygulanmalıdır.Katlar arasında en az 4 saat beklenmelidir. Uygulama sırasında ortam ve yüzey sıcaklığı 5-30°C arasında olmalıdır.

İnceltme / Karışım Oranı
Su ile hacimce % 10-20 oranında inceltilir.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan
Tek katta 15-18 m²/L.

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
20°C sıcaklıkta, %50 bağıl nem oranında dokunma kurumasını 15 dakikada, toz tutmama kurumasını 30 dakikada, sert kurumasını 4 saatte tamamlar.

önerilen uygulama Önerilen Uygulama Aparatları
Saten rulo, iç cephe rulosu veya fırça ile uygulanır.

Ambalaj
2,5 L - 7,5 L - 12,5 L

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.