Solventsiz, çift komponentli, reaksiyon kurumalı epoksi reçinedir. Elyaf sarma, laminasyon, epoksi vernikleme, epoksi esaslı tesviye ve yapıştırma harçlarının hazırlanmasında, glass fiber, glass bubble ilavesi ile macun uygulamalarında, beton yüzeylerin kaplama öncesi astarlanmasında, metal, ahşap, cam, beton, cam elyaf takviyeli polyester, jel kot malzemelerin yapıştırılması, onarım ve bakımında kullanılan yüksek yapışma özelliğine sahip, sertleştikten sonra hacim değişimi yapmayan bakteri ve mantarlara karşı dayanıklı, iyi yalıtım özelliğine sahip deniz suyuna karşı dayanıklı epoksi reçinedir.

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yapılacak yüzey kirve tozdan arındırılmalı, zımparalanmalı veya pürüzlendirilmelidir. Uygulama öncesi yüzey tamiratları ve astarlama işlemi bitmiş olmalıdır. Uygulama sırasında çiylenme noktası (dew point) takip edilmeli, nemli veya ıslak yüzeye uygulanmamalıdır. Sertleştirici ile doğru oranda karışıma dikkat edilmelidir. Ağırlıkça (2 reçine / 1 sertleştirici) homojen olarak karıştırılan Epoksi Reçine ve Sertleştirici, ön reaksiyon için 5 dakika bekletilmelidir. Uygulama yapılacak yüzey ve ortam sıcaklığı en az 10 °C olmalıdır. Çiylenme noktası civarında (2-5°C aralığında) uygulama yapılmamalıdır.

İnceltme / Karışım Oranı
Ağırlıkça 2 kısım Epoksi Reçine + 1 kısım Epoksi Reçine Sertleştiricisi. İnceltmeden kullanılmalıdır.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan
Uygulama ekipmanına ve istenen yüzey şekline göre sarfiyat değişir.

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
Kuruma süresi 24 saat. Üzerine kat uygulamak için en az 24 saat beklenmelidir. Mekanik direncine 4-6 günde ulaşır.

önerilen uygulama Önerilen Uygulama Aparatları
Rulo, fırça.

Ambalaj
3 kg Takım (2 kg A + 1 kg B) - 15 kg Takım (10 kg A + 5 kg B)

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.