Poliüretan bazlı, çift komponentli solvent içeren ahşap ve beton yüzeylere uygulanan penetrasyonu kuvvetli emprenye astar malzemesidir. Tekne ve yat üretim ve bakımında ahşap yüzeylerin emprenye edilmesinde, beton, eternit mozaik gibi yüzeylerin astarlanmasında ve tozumasını önlemek amacı ile kullanılır.

yüzey hazırlık Yüzey Hazırlığı ve Uygulama Şekli
Uygulama yapılacak yüzey her türlü kir, pas, yağ ve gevşek boya tabakası, kaplama tabakasından arındırılmalıdır. Uygulama sırasında çiylenme noktası (dew point) takip edilmeli, nemli veya ıslak yüzeye uygulanmamalıdır. Nem ve/veya su üründe normal olmayan köpürmelere neden olabilir. Yüzey emiciliği az ise uygulama sırasında yüzeyde film kalmamasına ve yüzeyin parlamamasına dikkat edilmelidir. Yüzey emiciliği yüksek ise 2 kat halinde uygulama yapılabilir. Katlar arasındaki bekleme süresi 4-6 saattir.

İnceltme / Karışım Oranı
Ağırlıkça 5 kısım PU Şeffaf Emprenye Astar-49 +1 kısım PU Şeffaf Emprenye Astar-49 sertleştiricisi. Tiner ile inceltilmeden kullanılır.

Boyanabilen (Kaplanabilen) Alan
Uygulanan yüzeyin emiciliğine ve uygulama şekline göre değişiklik gösterebilir.

kuruma süresi logo Kuruma Süresi
Uygulamadan yaklaşık 16-24 saat sonra kurumasını tamamlar. Tam mekanik direncine 4-6 günde ulaşır.

önerilen uygulama Önerilen Uygulama Aparatları
Rulo, fırça.

Ambalaj
1 kg Takım (0,83 kg A + 0,17 kg B) - 4 kg Takım (3,33 kg A + 0,67 kg B)

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.