Ücretsiz Ön Keşif Formu

Polisan Mantolama Sistemleri’nin uzman ekibi tarafından yapılan ön keşif sonrası siz de binalarınızda kusursuz yalıtım ayrıcalığına sahip olmak ister misiniz? Ücretsiz olan bu hizmetimizden yararlanmanız için yapmanız gereken tek şey formu doldurmak. Kat korunaklı yapısıyla %50’den fazla enerji tasarrufu sağlayan ve 2 yılda kendi masrafını karşılayan Polisan Mantolama Sistemleri ile artık hem cebiniz hem de binalarınız koruma altında olsun.


Aşağıdaki * işaretli alanların doldurulması zorunludur
APARTMAN YETKİLİSİ İLETİŞİM BİLGİLERİ
BİNA AÇIK ADRESİ

TALEP EDİLEN UYGULAMA *
Mantolama Nedir?

Binaların dış cephelerine ısı yalıtımını ve korumayı iyileştirmek için çeşitli uygulamalar yapılır. Bu uygulamalardan birisi de mantolamadır. Mantolama; bina dış yüzeyini çeşitli olumsuz dış faktörlerden korumanın yanı sıra ısınma süreçlerinde de etkili rol oynar.

Mantolama Nedir?

Mantolama en basit anlatımıyla binaların dış yüzeyine ısı yalıtım malzemelerinin yerleştirilmesidir. Günümüzde birden fazla mantolama çeşidi bulunur. Binanın ısı yalıtımını artıracak malzemeler çeşitlilik gösterebilir. Mantolama işlemi binaların ısı yalıtımını artırırken binaları dış etkenlere karşı da korur. Bu dış etkenlere aşırı sıcak ya da soğuklar ve yağmur örnek olarak verilebilir. Mantolama işlemi sırasında kullanılan malzemeler binanın hem ısı yalıtımını yapar, hem dış yüzeyini korur, hem de binaya ses yalıtımı koruması sağlar.

Mantolama işlemi sırasında bu iş için özel olarak üretilmiş polimer malzemeler kullanılır. Binaların dış yüzeyine uygulanan kompozit yalıtım mantolama malzemeleri, dış hava koşullarına oldukça dayanıklıdır. Bu sayede binada dört mevsim boyunca ısı ve ses yalıtımı sağlanabilir. Aynı zamanda oluşabilecek yangınların yayılması da bu yalıtım malzemeleri sayesinde engellenir. Mantolama işlemi genel olarak binaların dış yüzeylerine yapılsa da çatılara, kat döşemelerine ve depo gibi bölümlerine de uygulanabilir. Günümüzde dış cephe mantolama işlemlerinin sıklıkla kullanıldığı bir diğer alan ise soğuk hava depolarıdır. Bu alanlar gibi havanın sürekli olarak benzer sıcaklıklarda olması gerektiği binalarda dış cephe mantolama işlemi büyük avantaj sağlar.

Dış Mantolama Nasıl Yapılır?

Birçok kişi mantolama işleminin nasıl yapıldığını merak eder. Mantolama işlemi sırasında çeşitli ekipmanlar kullanılır. Bu ekipmanlar yalıtım malzemesinin binanın dış yüzeyine daha kolay bir şekilde tutturulabilmesini sağlar. Günümüzde mantolama işlemlerinin büyük bir bölümü bina henüz inşaat halindeyken yapılır. Fakat inşaat sırasında mantolama yapılmamış bir binaya da bu işlem sonradan uygulanabilir.

Mantolama, binalarda ısı yalıtımını mümkün kılarak iklimlendirme aşamasında kullanılan enerjiden tasarruf edilmesini sağlar. Mantolama işlemleri yapılmış bir binanın ömrü daha uzun olur ve bina daha değerli bir hal alır. Gelişen teknolojiyle birlikte mantolama sistemleri çeşitlilik gösterir. Bu süreçte kullanılan ekipmanlar ve araçlar oldukça çeşitlidir. Günümüzde mantolama sistemleri yapılırken birbirinden farklı ısı yalıtım katsayılarına sahip yalıtım malzemeleri kullanılır.

Mantolama Fiyat Seçenekleri

Birçok kişi mantolama fiyat konusunu merak eder. Bu konuda net bir rakam vermek mümkün değildir. Binanın büyüklüğüne göre kullanılacak olan mantolama malzemeleri de değişiklik gösterebilir. Bu da mantolama fiyat seçeneğine doğrudan etki eder. Binanın bulunduğu bölgeye göre ısı yalıtım malzemesi seçilir ki bu da mantolama fiyatlarında görülen değişikliklere yol açar.

Siz de mantolama ihtiyacınız için uygun teklif ve kaliteli işçilik beklentisindeyseniz, hemen alttaki formu doldurabilir veya 44483 80 numaralı çağrı merkezimizden bize ulaşabilirsiniz. Uzman ekibimiz sizinle iletişime geçecek ve ihtiyaçlarınızı ücretsiz tespit etmek için ziyaret edilmeniz hususunda randevu oluşturacaktır.

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.