Isı Yalıtım (Mantolama)

Isı Yalıtım Malzemeleri

Binalarda yalıtımın yapılmaması enerji maliyetlerinin artmasına neden olabilir. Bu da binalarda ısı yalıtımının önemini ortaya koymaktadır. Isı yalıtım malzemeleri arasından kaliteli olarak seçildiği takdirde yüksek verim alınması mümkündür aynı zamanda yapılan yalıtımda uzun yıllar onarıma ve yenilenmeye ihtiyaç duyulmaz.

Binalara yalıtım yapılarak enerji tasarrufu sağlanırken aynı zamanda binaya yük gelmemesi de önemli noktalar arasında yer alır. Polisan yalıtım malzemelerini kaliteli, hafif ve uygulanması kolay olarak üretir. Yeni yapılan binalarda olduğu gibi eski binalarda da Polisan tarafından üretilen malzemelerle yalıtım yapılarak enerji maliyetlerinin düşük olması sağlanabilir.

Isı Yalıtım Malzemesi Çeşitleri

Isı yalıtımının yapılması ile yazları sıcak, kışları ise soğuk havanın binanın içine girmesi önlenebilir. Isı yalıtımı malzemeleri binaların dış cephelerinde, çatılarında kullanılır. Böylece binanın dışarıda bulunan olumsuz hava şartlarından etkilenmesinin önüne geçilir. Polisan bünyesindeki ısı yalıtımında kullanılan malzemeler arasında şunlar yer alır:

 • Taşyünü: Taşyünü binalarda ısı, ses ve yangın izolasyonunda kullanılır. Eski ve yeni binalarda yalıtımda kullanılması uygundur. Hafiftir ve binaya yük getirmez.
 • Tamir harcı: Çimento esaslıdır ve içinde polimer ve farklı katkı maddeleri bulunur. Çatlamaz özelliğiyle yalıtım malzemelerinin tamirinde kullanılır. Tamir harcı ile yalıtımın sorunsuz olması sağlanır. Elle rahatça uygulanabilir.
 • Alçı köşebent: Yalıtım yapılırken yüzeylerin birleşim noktaları en çok dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alır. Alçı köşebent yüzey birleşim yerlerine yerleştirilerek bu noktalardan ısı, ses, su geçirgenliği olmasının önüne geçer.
 • Ytong dübeli: Yapı ve yalıtım malzemeleri arasında yer alan ytong kullanımı sırasında özel üretilmiş dübellerin kullanılması gerekir. Polisan tarafından farklı boyutlarda ytonglar için uygun büyüklükte ytong dübeli üretilir.
 • Isı yalıtım levhası: Yalıtımın yapılmasında kullanılan ana malzemeler arasında ısı yalıtım levhası bulunur. Bu levha dışardaki ısının içeri, içerdeki ısının dışarı çıkmasını önler. Uygulanması kolay olan malzemeler arasında yer alır.
 • Fileli köşebent: Yalıtım sırasında yüzeylerin birleşim noktasına fileli köşebent yerleştirilir. Bu şekilde sıva harcı çatlaklar ve boşluklar olmadan uygulanır.
 • Gazbeton dübeli: Gazbeton hafif yapılı olması ile inşaatlarda kullanılan malzemeler arasında yer alır. Gazbeton dübeli bu malzemelerin birleşim noktalarına uygulanır ve malzemenin sabitlenmesi sağlanır.
 • Mantolama sıvası: Isı yalıtımı sırasında mantolama sıvası beton, gazbeton ve betopan gibi malzemelerin üzerine uygulanabilir. Eskimiş ve çatlaklar oluşmuş olan sıvalı yüzeylerin tamirinin yapılmasında kullanılır.
 • Tuğla dübeli: Plastik kaplamalı tuğla dübeli ile tuğlaların sabitlenmesi mümkündür. Dübel tuğlalar için özel olarak tasarlanmıştır ve kesinlikle zarar vermez.
 • Beton dübeli: Beton yüzeylerin tamirinde bu amaçla özel olarak üretilmiş beton dübeli kullanılır. Bu dübel yüzeye zarar vermez ve malzemelerin sabitlenmesinde etkili çözümler sunar.
 • Alüminyum köşe profili: Yalıtım yapılmadan önce yüzey birleşim noktalarının sabitlenmesinde alüminyum köşe profili kullanılır. Bu malzeme üzerine yapılan sıvalar ile köşe noktaları düzgün bir hat olarak ortaya çıkar.
Isı Yalıtım Malzemeleri Fiyatları

Isı yalıtımı enerji maliyetlerini düşürür, binanın ömrünü uzatır. Bin anın değerinin artmasını sağlar. Elbette bunun için yalıtım malzemelerinin kaliteli olması gerekir. Polisan tarafından bütün yalıtım malzemeleri üstün kalitede üretilir. Uygulaması kolay olan bu malzemeler aynı zamanda işçilik maliyetinin de düşmesini sağlar. Evinizin yalıtım ihtiyacını karşılamak için Polisan tarafından üretilen malzemeleri tercih edebilirsiniz. Bu şekilde kaliteli malzeme kullanmanın yanında doğru yalıtım yapıldığından da emin olabilirsiniz.

Taşyünü fiyatları ve diğer yalıtım malzemelerinin fiyatları ekonomik olarak listelenir. Polisan ürünleri ısı yalıtımının yanında ses ve su yalıtımını da sağlar. Doğru malzeme ile yalıtımı yaparak enerji maliyetlerinizin önemli miktarda azaldığını görebilirsiniz.

Isı yalıtım malzemelerinin yanında ihtiyacınız olan su yalıtım malzemelerini de sitemizde bulabilirsiniz.

Devamını Oku

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.