Seramik Toz

Seramik Toz

Seramik toz; seramik, fayans ve cam mozaik gibi malzemelerin yüzeylere yapıştırılmasında kullanılır. Seramik, fayans ve cam mozaik yüzeylerin estetik görünmesi aynı zamanda uzun ömürlü olması amacıyla kullanılır. Bu malzemelerin yapışma özelliği bulunmadığından dolayı yüzeye yapışması için mutlaka yapıştırma harcının kullanılması gerekir. Seramik gibi malzemeler aynı zamanda ıslak mekanlarda su yalıtımının önlenmesi amacıyla kullanılır. Kullanılan yapıştırma harcı da su geçirmez olmalı ve yalıtımın mükemmel şekilde oluşmasını sağlamalıdır.

Kaliteli olan yapıştırıcı ile seramik, fayans, mermer, granit ve cam mozaik gibi malzemeler yüzeye tam olarak yapışır.. Dikey ve yatay yüzeylerde güvenle kullanılır.

Yapıştırma Harcı Çeşitleri

Yapıştırma harcı çeşitleri kullanılacağı yüzeye ve yapıştırılacak olan malzemeye uygun özelliklerde üretilir. Bu şekilde yapıştırma için doğru ürün seçilmesi halinde maksimum verim alınabilir. Polisan tarafından üretilen yapıştırma harcı çeşitleri 25 kilogramlık paketler halinde bulunur. Hazırlanması ve uygulanması kolaydır. Bu sayede zamandan ve işçilik maliyetinden tasarruf edilmesi mümkün olur. Yüzeylere yapıştırılarak kullanılan malzemeler ve bunlar için hazırlanan yapıştırma harcı çeşitleri şu şekildedir:

  • Seramik yapıştırma harcı
  • Granit yapıştırma harcı
  • Cam mozaik yapıştırma harcı
  • Fayans yapıştırma harcı
  • Mermer yapıştırma harcı
Derz Harcı

Seramik yapıştırma harcı ile seramik, fayans, cam mozaik, mermer ve granit olan malzemeler yüzeye yapıştırılabilir. Yapıştırma işleminin bitmesinin ardından ise bu malzemeler arasında oluşan derz adı verilen boşluklar bulunur. Derz harcı bu boşluklara uygulanan malzemedir. Seramiklerin arasında olan boşluklara uygulanır ve malzemelerin arasında olan derz boşluklarından su ve nem geçmesini önler.

Çimento esaslı olarak hazırlanan derz dolgusu esnek yapıdadır. Çevre dostu olarak üretilir ve güvenli şekilde kullanılabilir. Su izolasyonu sağlar ve havuz, banyo, mutfak, su depoları gibi ıslak zeminlerde güvenle kullanılır. Yüzeye tam olarak yapışır ve zamanla kalkmaz. Bu şekilde seramik, fayans benzeri ürünlerin de ömrünün uzun olmasını sağlar.

Derz dolgu toz halinde satışa sunulur. Kullanma öncesi uygun bir kaba boşaltılmalı, üzerine 6.5, 7.5 litre oda sıcaklığında su koyulmalıdır. Ardından düşük devirli karıştırıcı ile içinde topaklanma olmayana ve homojen bir karışım elde edene kadar karıştırılmalıdır. Yaklaşık beş dakika bekledikten sonra kullanılmaya başlanabilir. Hızlı donma özelliği ile dikkatleri çeker. Bundan dolayı hazırlanan derz dolgusu, fayans yapıştırma harcı ve diğer yapıştırma harçlarının tamamı kullanılmalıdır. Artan malzemenin ertesi güne saklanması mümkün olmaz.

Seramik Tozu Fiyatları

Seramik yapıştırma harcı ve diğer yapıştırma harcı fiyatları Polisan tarafından ekonomik olarak sunulur. Bu şekilde inşaat ve tadilat maliyetlerinde ekonomik bütçe ile kaliteli malzeme kullanılması mümkündür. Fayans yapıştırıcı ile aynı zamanda seramik, granit, cam mozaik, mermer gibi malzemeler yapıştırılabilir. Bu sayede inşaatta kullanılacak farklı malzemeler için ayrı yapıştırıcı malzeme alınması gerekliliği ortadan kalkar.

Granit yapıştırma harcı ihtiyaçlarınızı ekonomik bütçelerle Polisan ürünleri ile karşılayabilirsiniz. Dekorasyonlarınızı yenilerken ya da seramiklerin arasında aşınan ve rengi kararan derz dolgusunu uygun fiyatlarla Polisan ürünleri arasında bulabilirsiniz. Yapıştırma harçları çimento esaslı ve gri renktedir. Üstün kalitede yoğun yapıda olan yapıştırıcılar ile daha fazla miktarda seramik ve benzeri malzemelerin yapıştırılması mümkündür. Avantajlı iç cephe boyalarımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

Devamını Oku

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.