Kaplama

Kaplama Boya Ürünleri

Kaplama boya, üzerine uygulandığı yüzeyin ve ürünlerin ömrünü ve dış etkenlere karşı dayanıklılığını artıran bir üründür. Adından da anlaşıldığı gibi yüzeyi boyamakla kalmaz aynı zamanda üzerinde dış etkenlerden korunması için koruyucu bir katman oluşturur. Bu özelliği ile sanayide en fazla tercih edilen ürünler arasındadır. Polisan tarafından farklı yüzeylerde ve malzemelerin kaplanmasında kullanılabilen boyalar üretilmektedir.

Kaplama astarı kullanılması ile üzerine uygulanacak boya için koruyucu bir katman oluşturulur. Bu şekilde yüzeyin veya boyanan malzemenin ömrü uzar, kalitesinin de maksimum olması sağlanır. Kaplama boya aynı zamanda yüzeylerin kaydırmaz özelliğe kavuşmasını sağlar. Bu sayede yüzeyin üzerinde güvenle yürünmesi de mümkün olmaktadır.

Kaplama Boya Çeşitleri

Kaplama boya çeşitleri kullanım amaçlarına ve özelliklerine göre Polisan tarafından sunulmaktadır. Bu şekilde sizin de ihtiyacınıza uygun olan ürünü Polisan ürünleri arasından bulmanız mümkün olmaktadır. Kaplama boyanın farklı çeşitleri olması sayesinde farklı yüzeyler ve malzemeler için doğru ürün seçimi yapılabilir. Aynı zamanda doğru ürün kullanılması ile maksimum performans alınması da mümkün olur. Polisan kaplama boya çeşitleri arasında şunlar yer alır:

  • Epoksi kaplama
  • Poliüretan kaplama
  • Dekoratif kaplama
Epoksi Kaplama Boyası

Epoksi kaplama; çift komponentli, epoksi reçine esaslı, reaksiyon kurumalı solventsiz bir üründür. Kendiliğinden yayılma özelliği ile uygulaması pratiktir. Uygulama sonrası zeminde sert film tabaka oluşturur. Hijyeniktir, toza neden olmaz, kolay temizlenir, pürüzsüz bir yüzey oluşmasını sağlar.

Uygulandığı yüzeylerde orta derecede kaydırmazlık özelliğinin oluşmasını sağlar. Endüstriyel alanlarda zeminlerin kimyasal etkileşimler nedeniyle zarar görmesinin önüne geçer. Kullanıldığı yüzeyin korozyona karşı korunmasını da sağlar. Yüzeylerin uzun ömürlü olması için tercih edilebilen bir üründür.

Poliüretan Kaplama

Poliüretan kaplama; çift komponentli, solventsiz, korozyona ve aşınmaya karşı dirençli bir üründür. Bu özellikleri ile geniş kullanım alanına sahiptir. Üzerine uygulandığı yüzey ve ürünlerin su yalıtımını sağlaması dolayısıyla tercih edilir.

Metal, çelik, ahşap, mineral, cam, beton ve polyester ürünlerde güvenle kullanılır. Kaliteli ve dayanıklı ürünler elde etmek için Polisan ürünleri güvenle kullanılabilir. Ürünlerden maksimum verim alınması için kullanma talimatlarına uyulmalıdır. Poliüretan kaplama uygulanmadan önce yüzey kurulanmalıdır. Aynı zamanda öncesinde yüzey temizlenmeli ve tutunma seviyesinin maksimum olması sağlanmalıdır.

Kaplama Boya Nerelerde Kullanılır?

Yüksek koruma sağlayan kaplama boya endüstride kullanılır. Endüstriyel boyalar sanayinin neredeyse her alanında kullanılabilmektedir. Dekoratif kaplama amaçlı olarak da tercih edilebilir ve istenen görünüm elde edilebilir. Kaplama boyanın kullanılması ile yüzey ve ürünlerin ömrü uzatılabilir. İç mekanlarda olduğu gibi dış mekanlarda da bu ürün kullanılır. Ürünü korumanın yanında ayrıca yalıtımına tek bir ürün ile sağlanması mümkün olur.

Sanayide üretilen ürünlerin boyanmasında bu ürünler tercih edilir. Aynı zamanda pek çok ürünün dekoratif görünüm elde etmesi sağlanabilir.

Kimyasal reaksiyonların olduğu ortamlarda kaplama boya kullanılır. Solventsiz epoksi kullanılması ile birlikte hijyen sağlanabilir. Bu özelliği ile ilaç, gıda sektörü gibi hijyenin önemli olduğu sektörlerde tercih edilebilir.

Dayanıklılığın üst düzey olması gereken ürünlerde de tercih edilir. Ürünün üzerinde koruyucu bir katman oluşturur. Bu şekilde ürünün dayanıklılığı en üst seviyelere çıkarılabilir.

Denizde kullanılan tekne, gemi, yat gibi taşıtların boyanmasında kullanılır. Bu şekilde su ile temas etmesinden dolayı paslanma ve korozyon oluşumunun önüne geçilir.

Kaplama Boya Fiyatları

Epoksi kaplama fiyatı ekonomik olarak sizlere sunulmaktadır. Sanayide ihtiyaç duyulan farklı kaplama boya çeşitlerinin her birini Polisan ürünleri arasında bulmak mümkündür. Metal astarı ve ahşap astarı olarak ayrı ürünler alabilirsiniz. Ayrıca metal ve ahşap yüzeylerde kullanılmak üzere üretilmiş çok amaçlı ürünleri de tercih edebilirsiniz. Ürünlerinizin değerini artıracak kaplama boyalarını Polisan ürünleri arasında bulabilirsiniz.

Ahşap astar boya ile boyanan yüzeyler ve ürünler, üzerinde oluşan film tabaka ile suya, rutubete, karşı dayanıklı olur. Böylece uzun ömürlü ürünler ve malzemelere sahip olabilirsiniz. Polisan’ın sizlere sunduğu uygun fiyatlı aynı zamanda kaliteli kaplama boyalarını tercih ettiğiniz takdirde ürünlerinizin kalitesinden emin olabilirsiniz. Aynı türde bulunan ürünler arasından sizin ürünlerinizin kaliteleri ile öne çıkacağından emin olabilirsiniz. Dekoratif ve rağbet gören ürünleri üreterek piyasaya sunabilir ve firmanızın büyümesini de hızlandırabilirsiniz.

Devamını Oku

Sitemizin işlemesini sağlamak için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Polisan Kansai Çerez Aydınlatma Metni'ni incelemenizi rica ederiz.